Keçmiş məhkəmə hakimi və sədri Vəkillər Kolelgiyasından xaric edilib
İclasda bir sıra məsələlər müzakirə edilib. Eyni zamanda Vəkillərin İntizam Komissiyasının rəylərinə baxılıb. Rəyasət Heyətinin müvafiq qərarları ilə yol verilən intizam pozuntularına görə 1 vəkil Kollegiyadan xaric edilib, 1 vəkilə xəbərdarlıq olunub, 4 vəkil barəsində cərimə intizam tənbehi tətbiq olunub, 2 vəkilə töhmət verilib, 2 vəkilin isə gələcək peşə fəaliyyətində qanunvericiliyin və peşə etikası qaydalarının tələblərinə ciddi riayət etməsi diqqətə çatdırılıb.
PostMedia”nın əldə etdiyi məlumata görə, Kollegiyadan çıxarılan vəkil Nuriyev İlham Qubad oğludur.
Qeyd edək ki, bir neçə gün öncə vəkil Qocayev Babək Lətif oğlu da Kollegiyadan çıxarılıb.
Məsələ ilə bağlı Vəkillər Kollegiyasına sorğu ünvanlanıb.
Xatırladaq ki, İlham Nuriyev 2012-2013-cü illərdə Qazax Rayon Məhkəməsinin hakimi və sədri vəzifəsini tutub.
Prezident İlham Əliyevin 4 oktyabr 2013-cü ildə imzaladığı Sərəncamla qanunvericiliyin tələblərini dəfələrlə kobudcasına pozduğuna görə İ.Nuriyevin Qazax Rayon Məhkəməsinin hakimi və sədri səlahiyyətlərinə vaxtından əvvəl xitam verilib.

Как сообщалось ранее, накануне состоялось заседание Президиума Коллегии адвокатов Азербайджана.
В ходе заседания был рассмотрен ряд вопросов. Кроме того, были изучены заключения Дисциплинарной комиссии адвокатов. В соответствии с решениями Президиума за допущенные дисциплинарные нарушения один адвокат был исключён из Коллегии, одному адвокату вынесено предупреждение, в отношении четырёх адвокатов применено дисциплинарное взыскание в виде штрафа, двум адвокатам объявлен выговор, а ещё двум указано на необходимость в дальнейшей профессиональной деятельности строго соблюдать требования законодательства и правила профессиональной этики.
По информации, полученной "PostMedia", исключённым из Коллегии адвокатом является Ильхам Губад оглы Нуриев.
Отметим, что несколько дней назад из Коллегии адвокатов также был исключён адвокат Бабек Латиф оглы Годжаев.
По данному вопросу в Коллегию адвокатов направлен официальный запрос.
Напомним, что Ильхам Нуриев в 2012–2013 годах занимал должности судьи и председателя Газахского районного суда.
Согласно Распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 4 октября 2013 года, полномочия Ильхама Нуриева в качестве судьи и председателя Газахского районного суда были досрочно прекращены в связи с неоднократым грубым нарушением требований законодательства.